11 festival logos

«11ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ & AWARDS»

«ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΗ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΤΗΤΑ»

«5ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΚΡΗΤΗΣ & AWARDS»

«ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΟΝ ΘΑΛΑΣΣΙΟ ΤΟΥΡΙΣΜΟ»

«5ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ & AWARDS»

«5ο ΔΙΕΘΝΕΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΜΟΥΣΙΚΗΣ & AWARDS»

«11Η ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΚΡΗΤΗΣ & AWARDS»

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2024

ΣΑΒΒΑΤΟ 3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 

ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ – OPENING CEREMONY

Η Καλλιτεχνική Διευθύντρια Ελένη Βλάσση, θα κηρύξει την έναρξη των Φεστιβάλ. Μαζί της επί σκηνής η υψίφωνος Ειρήνη Κώνστα και η πιανίστρια Λορένα Λευκοκοίλου, προς τιμήν της επετείου της Μαρίας Κάλλας, θα ερμηνεύσουν τις όπερες: «Norma», «Ave Maria» και «La Bohème». Η Ακαδημία Χορού «Kallia’s Dance», θα αποδώσει με πρωτότυπη χορογραφία την «Carmen». Η ηθοποιός Ρουμπίνη Βασιλακοπούλου θα απαγγείλει θεατρικό μονόλογο «Σεσίλια Σοφία Άννα Μαρία». Το καλλιτεχνικό πρόγραμμα ολοκληρώνεται με μινωικό δρώμενο «Χορός στο Ιερό Άλσος», από τις Εθελοντικές Ομάδες του Φεστιβάλ και με παραδοσιακούς χορούς από την «Σχολή Χορού Δημήτρη Καπαράκη». Η αυλαία θα κλείσει με τιμητική προβολή της ταινίας «Τα παιδιά του δρόμου», της Ελένης Βλάσση.

Χώρος: ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Έναρξη: 21:00 μ.μ.

ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ, ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ ΤΟΥ «5ου ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΓΑΣΤΡΟΝΟΜΙΑΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ & AWARDS»

Ένα ταξίδι στη πανδαισία της κρητικής γαστρονομίας, με γεύσεις από εστιατόρια, ντόπια νοικοκυριά, πολιτιστικούς συλλόγους και ζαχαροπλαστεία της Ιεράπετρας, που θα διαγωνιστούν για τα Βραβεία της Επιτροπής Γευσιγνωσίας, που απαρτίζεται από διακεκριμένους Έλληνες Σεφ.

Επιμέλεια: Καίτη Παπαδάκη, Λεωνίδας Κουδουμογιαννάκης.

Χώρος: ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Έναρξη: 21:00 μ.μ.

ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ, ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ ΤΟΥ «5ου ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΜΟΥΣΙΚΗΣ & AWARDS»

Μία μαγική Αυγουστιάτικη βραδιά με καταξιωμένους μουσικούς και ερμηνευτές:

Ερωφίλη Τζάνου, Κωνσταντίνος Τσιαντρής και Γιώργος Συλλιγαρδάκης, σε έντεχνο - ελαφρολαϊκό πρόγραμμα.

Γιώργος Παντερής και το σχήμα «Νότιοι Άνεμοι», έντεχνο και παραδοσιακό τραγούδι.

Αλέξανδρος Lyra, σε παραδοσιακές κρητικές - νησιώτικες επιτυχίες και ξένες μουσικές διασκευές.

Γιάννης Ψυλλάκης, με το σχήμα «Νότος», σε έντεχνη και διεθνή μουσική.

Σπουδαστές του Μουσικού Γυμνασίου Λασιθίου, σε ξένες, ελληνικές ροκ – μέταλ επιτυχίες.

Χώρος: ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Έναρξη: 21:00 μ.μ.

ΚΥΡΙΑΚΗ 4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ, ΠΡΟΒΟΛΕΣ 320 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΚΑΙ ΤΑΙΝΙΩΝ ΕΠΙΣΗΜΩΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ

- «11ο Διεθνές Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Ιεράπετρας & Awards» και «5ο Διεθνές Φεστιβάλ Κινηματογράφου Κρήτης & Awards»,  4 - 11 Αυγούστου.

- «11η Ακαδημία Κινηματογράφου Κρήτης»: 15 ταινίες του «Εκπαιδευτικού Προγράμματος για Νέους Κινηματογραφιστές», του Φεστιβάλ Χανίων και 4 μαθητικές ταινίες Κύθνου, 9 - 10 Αυγούστου.

- Διαγωνιστικό τμήμα πτυχιακών ταινιών New York College / Greenwich University UK, 6 Αυγούστου.

- «Πανόραμα»: Προβολές ταινιών 12 - 17 Αυγούστου.

- «Αφιερώματα»: Προβολές ταινιών του «Best For Fests» by Bruno Chatelin του Διεθνούς Φεστιβάλ Καννών, του Διεθνούς Φεστιβάλ Τουριστικών Ταινιών Αμοργού και του Διεθνούς Φεστιβάλ Σάμου, 12 - 18 Αυγούστου.

- «China Dream»: Συνδιοργάνωση – Αφιέρωμα στον Κινέζικο Κινηματογράφο, 10 - 13 Αυγούστου.

Χώρος: ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΖΑΜΙ, Καθημερινά 11:00 π.μ. έως 00:30 μεσάνυχτα.

Χώρος: ΠΛΑΤΕΙΑ ΤΖΑΜΙ (ΘΕΡΙΝΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ), Καθημερινά 21:00 μ.μ. έως 00:30 μεσάνυχτα.

ΔΕΥΤΕΡΑ 5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΚΑΒΟΥΣΙ, ΒΡΑΔΙΑ ΟΠΕΡΑΣ

Η υψίφωνος Ειρήνη Κώνστα και η πιανίστρια Λορένα Λευκοκοίλου, θα ερμηνεύσουν συμβολικούς ρόλους της Μαρίας Κάλλας : «Tosca», «Carmen», «Norma», «Aida», «Ave Maria» και «La Bohème».

Χώρος: Ρωμαϊκή Αποθήκη – Θόλος Καβουσίου

Έναρξη: 20:00 μ.μ. – 23:00 μ.μ.

ΔΕΥΤΕΡΑ 5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΩΣ ΠΕΜΠΤΗ 8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ, ΕΚΘΕΣΕΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ

Έκθεση Φωτογραφίας Δρόμου «Keep Walking», του Δημήτρη Μεσσήνη. Εννοιολογική Έκθεση Φωτογραφίας «Human Stories», του Μάρκου Αγιαννιωτάκη. Ανθρωπολογική Έκθεση «Humans and Me», της φωτογράφου Alena Omelkova.

Χώρος: ΣΤΕΚΙ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ)

Έναρξη: 19:30 μ.μ. – 22:00 μ.μ.

ΤΡΙΤΗ 6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ, ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΚΑΙ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ

Η Καλλιτεχνική Διευθύντρια, Ελένη Βλάσση και ο δάσκαλος Μιχάλης Πιτυκάκης, θα παρουσιάσουν ποιήματα, πεζογραφήματα, μαντινάδες, παραμύθια και μικρά βίντεο, μαθητών και ενηλίκων του 18ου & 24ου Δημοτικού Σχολείου Κερατσινίου.

Χώρος: ΣΤΕΚΙ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ)

Έναρξη: 19:00 μ.μ. – 21:00 μ.μ.

ΤΡΙΤΗ 6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ, ΠΡΟΒΟΛΕΣ ΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ ΤΟΥ NEW YORK COLLEGE / GREENWICH UNIVERSITY UK

Διαγωνιστικό τμήμα πτυχιακών ταινιών μικρού μήκους του New York College, με διευθυντή σπουδών τον Δημήτρη Παναγιωτάτο, σε συνεργασία με το Greenwich University UK.

Χώρος: ΠΛΑΤΕΙΑ ΤΖΑΜΙ (ΘΕΡΙΝΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ)

Έναρξη: 21:00 μ.μ. – 00:30 μεσάνυχτα.

ΤΕΤΑΡΤΗ 7 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ, ΠΟΙΗΤΙΚΗ ΒΡΑΔΙΑ – 11ΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΠΟΙΗΣΗΣ

Ένα ταξίδι στην Ποίηση, στην Κρητική Μαντινάδα, στην Στιχουργική και στην Μελοποίηση, παρουσιάζει ο ομότιμος καθηγητής γλωσσολογίας του ΕΚΠΑ και μέλος της Ακαδημίας Αθηνών, Χριστόφορος Χαραλαμπάκης.

Χώρος: ΣΤΕΚΙ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ)

Έναρξη: 20:30 μ.μ. – 22:30 μ.μ.

ΠΕΜΠΤΗ 8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ, ΔΙΑΛΕΞΗ – ΣΥΖΗΤΗΣΗ - ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Η συγγραφέας και σεναριογράφος, Βίκυ Χασάνδρα, εξετάζει τον τρόπο με τον οποίο διαμορφώνονται τα δύο φύλα και συζητά με το κοινό τη διαφορετικότητα τους.

Χώρος: ΣΤΕΚΙ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ)

Έναρξη: 19:00 μ.μ. – 20:30 μ.μ.

ΠΕΜΠΤΗ 8 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ, ΔΙΑΛΕΞΗ – ΣΥΖΗΤΗΣΗ

«Σπασμένες Ψυχές: η γλώσσα του Νίκου Καζαντζάκη»

Ο Χριστόφορος Χαραλαμπάκης, τακτικό Μέλος της Ακαδημίας Αθηνών και καθηγητής γλωσσολογίας ΕΚΠΑ, αναλύει τη γλωσσική τεχνοτροπία του Νίκου Καζαντζάκη, με αφορμή το αφιερωματικό βιβλίο «Νίκος Καζαντζάκης – από το χειρόγραφο στο κείμενο».

Χώρος: ΣΤΕΚΙ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ)

Έναρξη: 21:00 μ.μ. – 22:30 μ.μ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΩΣ ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

2Η ΟΜΑΔΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ ΚΑΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ & ΚΟΛΑΖ

«Η Τέχνη του Σουρεαλισμού»

Ο Michel Foucre μέσα από την τέχνη του κολάζ και των Ντανταϊστών, μας μεταφέρει σε μία σουρεαλιστική πραγματικότητα. Ο Δημήτρης Τζεβελεκάκης, με την φωτογραφική του ματιά, αποκρυπτογραφεί τον κόσμο γύρω του. Η Ελένη Ανυφαντάκη, αποδίδει τη ζωγραφική με ναΐφ – πρωτόγονη τέχνη.   

Χώρος: ΣΤΕΚΙ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ)  

Έναρξη: 17:30 μ.μ. – 23:00 μ.μ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ, MASTERCLASS / WORKSHOP

Ο δημοσιογράφος και σκηνοθέτης Κώστας Πλιάκος, παρουσιάζει masterclass σε δύο μέρη.

Μέρος Α: «Η βιντεοδημοσιογραφία γέφυρα μεταξύ δημοσιογραφίας και ντοκιμαντέρ» και Μέρος Β: «Η χρήση του αρχειακού υλικού και η σημειολογία της εικόνας και πως επηρεάζουν τον θεατή».

Χώρος: ΣΤΕΚΙ ΝΕΟΛΑΙΑΣ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ)

Έναρξη: 19:00 μ.μ. – 21:00 μ.μ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 9 ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ, ΘΑΛΑΣΣΟΔΡΟΜΙΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΛΙΑΚΟ ΜΕΤΩΠΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Ναυτικοί Αγώνες σε συνεργασία με τον προπονητή του Ναυτικού Ομίλου Ιεράπετρας, Γιάννη Παπαδάκη.

Παρασκευή 9 Αυγούστου, έμπροσθεν του ξενοδοχείου Ελ Γκρέκο:

Κολύμβηση 200μ. (10–12 ετών), Κολύμβηση 400μ. (13–16 ετών, ενηλίκων, 60+), Κολύμβηση 1000μ. (ενηλίκων), Aquathlon Kids (9–13 ετών): 100μ. κολύμβηση / 400μ. τρέξιμο, Aquathlon Ενηλίκων: 400μ. κολύμβηση / 1600μ. τρέξιμο.

Σάββατο 10 Αυγούστου:

Triathlon Kids (9 – 13 ετών): Κολύμβηση 100μ (έμπροσθεν του Ελ Γκρέκο), Ποδηλασία 1.6χλμ (Ελ Γκρέκο -> Πέτρα Μάρε -> Ελ Γκρέκο), Τρέξιμο 400μ. (Ελ Γκρέκο -> Ταβέρνα Ζορμπάς -> Ελ Γκρέκο).

Beach Water Polo Tournament (ενηλίκων), τουρνουά με μικτές ομάδες ανεξαρτήτου ηλικίας, έμπροσθεν του Ελ Γκρέκο.                                          

Χώρος: ΠΑΡΑΛΙΑΚΟ ΜΕΤΩΠΟ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Έναρξη: 17:30 μ.μ.

ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ, ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΟ WORKSHOP - ΕΣΠΕΡΙΔΑ

«Κινηματογράφος και Ζωή», από τους σκηνοθέτες και συγγραφείς, Δημήτρη Παναγιωτάτο, διευθυντή σπουδών του New York College / Greenwich University UK, και Δημήτρη Αθανίτη. «Μπορεί η Τέχνη να αλλάξει τον Κόσμο; - 50 ταινίες και βιβλία που άλλαξαν τη ζωή μου για πάντα» και «Η Έβδομη Ήπειρος – 60 ταινίες για πάντα».

Χώρος: ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ ΜΙΝΩΣ

Έναρξη: 20:00 μ.μ. – 22:30 μ.μ.

ΚΥΡΙΑΚΗ 11 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ & ΑΠΟΝΟΜΗ ΒΡΑΒΕΙΩΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΤΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΤΩΝ ΦΕΣΤΙΒΑΛ – CLOSING & AWARDS CEREMONY OF COMPETITION DIVISIONS OF THE FESTIVALS

Τελετή Λήξης και Απονομή Βραβείων των Διαγωνιστικών Τμημάτων του «11ου Διεθνούς Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Ιεράπετρας & Awards», του «5ου Διεθνούς Φεστιβάλ Κινηματογράφου Κρήτης & Awards», του «5ου Διεθνούς Φεστιβάλ Μουσικής & Awards», του «5ου Διεθνούς Φεστιβάλ Γαστρονομίας Ανατολικής Κρήτης & Awards» και της «11ης Ακαδημίας Κινηματογράφου Κρήτης». Καλλιτεχνικό πρόγραμμα: Μινωικό μουσικοχορευτικό δρώμενο από την Εθελοντική Ομάδα του Φεστιβάλ «Μίτος της Αριάδνης», με θέμα τη «Θάλασσα». Παραδοσιακοί χοροί από την «Σχολή Χορού Δημήτρη Καπαράκη». Τιμητική προβολή της ταινίας  «Χρυσή», της Ελένης Βλάσση. O Γιώργος Παντερής και το σχήμα «Νότιοι Άνεμοι», θα μας ταξιδέψουν σε έντεχνα μουσικά μονοπάτια. Το παραδοσιακό σχήμα «Στεφανάκηδες», θα κλείσει την αυλαία της τελετής λήξης. Παρουσιάζουν ο ηθοποιός Χρήστος Σολωμός και η Διευθύντρια του Μουσικού Σχολείου Λασιθίου, Μαριάννα Χαΐτα.

Χώρος: ΠΑΡΑΛΙΑΚΗ ΠΛΑΤΕΙΑ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ

Έναρξη: 21:00 μ.μ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ, ΗΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ GONG

Η Ελλάδα μέσα από τα μάτια του Νίκου Καζαντζάκη και η ισχύς του ήχου στη μουσικοθεραπεία (Gong – Θιβετιανά Μπολ), με εισηγήτρια την Ασημίνα Πασιφάη.

Χώρος: ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΖΑΜΙ

Έναρξη: 19:30 – 21:00 μ.μ.

ΔΕΥΤΕΡΑ 19 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΕΩΣ ΠΕΜΠΤΗ 22 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ, ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟ ΤΗΣ ΛΑΤΙΝΙΚΗΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΚΑΡΑΙΒΙΚΗΣ

Προβολές ταινιών από Περού, Βραζιλία, Γουαδελούπη, Δομίνικα, Χιλή και Αργεντινή.

Χώρος: ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΖΑΜΙ, Καθημερινά 11:00 π.μ. έως 00:30 μεσάνυχτα.

Χώρος: ΠΛΑΤΕΙΑ ΤΖΑΜΙ (ΘΕΡΙΝΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ), Καθημερινά 21:00 μ.μ. έως 00:30 μεσάνυχτα.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΚΑΙ ΣΑΒΒΑΤΟ 24 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΙΕΡΑΠΕΤΡΑ, FORUM - ΔΙΑΣΚΕΨΗ

«Ανθρώπινα Δικαιώματα στην Κίνα και στην Ευρώπη»

Στο forum θα συμμετέχουν: Πολιτιστικοί πρεσβευτές, ακαδημαϊκοί, πανεπιστημιακοί, δημοσιογράφοι, πρόεδροι διεθνών οργανώσεων για ανθρώπινα δικαιώματα, διεθνολόγοι και βουλευτές.

Προβολή της ταινίας «Φωνές της Ανθρωπότητας».

Χώρος: ΑΙΘΟΥΣΑ ΤΖΑΜΙ

Έναρξη: 17:30 μ.μ. έως 22:30 μ.μ.

ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟΝΟΜΗ ΒΡΑΒΕΙΩΝ

Στην ιστοσελίδα των Φεστιβάλ θα αναρτηθούν τα Βραβεία Κοινού και οι Τιμητικές Διακρίσεις των ταινιών και των εκδηλώσεων-δράσεων, τα οποία πραγματοποιούνται δια ζώσης και διαδικτυακά.

- Διαδικτυακά Βραβεία Κοινού και Τιμητικές Διακρίσεις ταινιών ντοκιμαντέρ του «11ου Διεθνούς Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Ιεράπετρας & Awards».

- Διαδικτυακά Βραβεία Κοινού και Τιμητικές Διακρίσεις ταινιών μυθοπλασίας του «5ου Διεθνούς Φεστιβάλ Κινηματογράφου Κρήτης & Awards».

- Διαδικτυακά Βραβεία Κοινού του «5ου Διεθνούς Φεστιβάλ Μουσικής».

- Διαδικτυακά Βραβεία και Τιμητικές Διακρίσεις Κριτικών Επιτροπών Γευσιγνωσίας του «5ου Διεθνούς Φεστιβάλ Γαστρονομίας Ανατολικής Κρήτης».

- Διαδικτυακά Βραβεία Κοινού και Τιμητικές Διακρίσεις για τους νέους κινηματογραφιστές της «11ης Ακαδημίας Κινηματογράφου Κρήτης».

Χώρος: ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΦΕΣΤΙΒΑΛ www.festivalierapetra.gr     

Έναρξη: 22:00 μ.μ.