Αστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια ΑνενεργάΑστέρια Ανενεργά
 

Βραβεία 2019

Untitled Document

1ο Βραβείο Διεθνούς Ταινίας Μεγάλου Μήκους
UNIONE FALLA FORSE, L', (Ιταλία 2018 ΕΓΧ & Α/Μ 107') Σκην.: Leli Fabio
2ο Βραβείο Διεθνούς Ταινίας Μεγάλου Μήκους
HUMANITY LAST: REFUGEES STILL HOPE, (ΗΠΑ 2018 ΕΓΧ 85') Σκην.: Calliste Molly
3ο Βραβείο Διεθνούς Ταινίας Μεγάλου Μήκους
NIGHT OF THE MASSACRE, (Νότιος Αφρική 2018 ΕΓΧ 60') Σκην.: Khuele Charles
1ο Βραβείο Διεθνούς Ταινίας Μικρού Μήκους
ARTSAKH: ON THE EDGE OF ETERNITY, (Αρμενία 2018 ΕΓΧ 59') Σκην.: Yan Vahe
2ο Βραβείο Διεθνούς Ταινίας Μικρού Μήκους
OUD, (Αλγερία 2019 ΕΓΧ 26') Σκην.: Haimer Mourad
3ο Βραβείο Διεθνούς Ταινίας Μικρού Μήκους
MILLENNIAL DISRUPTION, THE, (ΗΠΑ 2018 ΕΓΧ 28') Σκην.: Arian Somi
1ο Βραβείο Ευρωπαϊκής Ταινίας Μεγάλου Μήκους
BLUE SCALLYWAGS, (Πολωνία 2018 ΕΓΧ 94') Σκην.: Grzesiuk Cezary
1ο Βραβείο Ευρωπαϊκής Ταινίας Μικρού Μήκους
ACCUSED OF WITCHCRAFT, (Πολωνία 2017 ΕΓΧ 24') Σκην.: Marcinowska Ewa
Ειδικό Βραβείο Κριτικής Επιτροπής
ΓΙΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟΥΣ - ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΜΑΝΙΑΤΗ, (Ελλάδα 2019 ΕΓΧ & Α/Μ 102') Σκην.: Ψυλλάκης Σταύρος
1ο Βραβείο Ελληνικής Ταινίας Μεγάλου Μήκους
ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΠΡΙΓΚΙΠΕΣ, (Ελλάδα 2018 ΕΓΧ 82') Σκην.: Δεληγιάννης Πάνος
ΣΚΙΕΣ ΟΝΕΙΡΩΝ, (Ελλάδα 2018 ΕΓΧ & Α/Μ 80') Σκην.: Γεράρδης Δημήτρης
2ο Βραβείο Ελληνικής Ταινίας Μεγάλου Μήκους
ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΗΓΕΣΙΑ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΡΙΣΗΣ, (Ελλάδα 2018 ΕΓΧ & Α/Μ 94') Σκην.: Μυλωνάς Χάρης, Προδρομίδης Θόδωρος
ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ, (Ελλάδα 2018 ΕΓΧ 68') Σκην.: Σαρρή Νεφέλη
3ο Βραβείο Ελληνικής Ταινίας Μεγάλου Μήκους
ΝΙΚΟΣ ΚΑΒΟΥΚΙΔΗΣ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ, (Ελλάδα 2019 ΕΓΧ & Α/Μ 90') Σκην.: Κυρλίδης Μενέλαος
ΝΤΑ ΒΙΝΤΣΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, Ο, (Ελλάδα 2018 ΕΓΧ 70') Σκην.: Καραντινάκης Γρηγόρης
1ο Βραβείο Ελληνικής Ταινίας Μικρού Μήκους
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΟΡΗ, Η, (Ελλάδα 2018 ΕΓΧ 21') Σκην.: Καραμπάτσου Εύη
2ο Βραβείο Ελληνικής Ταινίας Μικρού Μήκους
ΤΕΤΑΡΤΟΣ ΤΟΙΧΟΣ, (Ελλάδα 2018 ΕΓΧ 10') Σκην.: Γκότσης Δημήτρης
3ο Βραβείο Ελληνικής Ταινίας Μικρού Μήκους
ΡΙΤΑ, (Ελλάδα 2018 ΕΓΧ 21') Σκην.: Δανόπουλος Γιώργος
Βραβείο Έρευνας και Καινοτομίας ΕΣΠΑ
ΒΑΠΟΡΙΑ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ ΝΕΛΛΗΣ, ΤΑ, (Ελλάδα 2018 ΕΓΧ 13') Σκην.: Ιατροπούλου Νατάσα
Βραβείο Νίκος Κούνδουρος
ΣΠΑΘΑ ΤΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ, Η, (Ελλάδα 2018 ΕΓΧ & Α/Μ 52') Σκην.: Κυπριωτάκης Γιώργος
Βραβείο Χριστόφορος Χαραλαμπάκης
ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΕΝΟΣ ΚΥΚΛΟΥ, ΤΟ, (Ελλάδα 2019 ΕΓΧ 30') Σκην.: Πλιάκος Κώστας
Βραβείο Μισέλ Φουκρέ
AMERICAN MIRROR - INTIMATIONS OF IMMORTALITY, (ΗΠΑ, Αρμενία, Ελβετία 2018 ΕΓΧ 62') Σκην.: Balder Arthur
Βραβείο Κοινού
AMERICAN MIRROR - INTIMATIONS OF IMMORTALITY, (ΗΠΑ, Αρμενία, Ελβετία 2018 ΕΓΧ 62') Σκην.: Balder Arthur
Βραβείο Φεστιβάλ
9+1 ΜΟΝΑΞΙΕΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ, (Ελλάδα 2019 ΕΓΧ 20') Σκην.: Κατσιδονιώτη Καλλιόπη
BRIDGE TO PARADISE, THE, (Νότια Κορέα, Κίνα 2018 ΕΓΧ 114') Σκην.: Fan Jianan
ILLUMINATORS, THE, (Φινλανδία 2017 ΕΓΧ & Α/Μ 69') Σκην.: Haase Antti
ΑΝΘΡΩΠΟΙ, (Ελλάδα 2018 ΕΓΧ 23') Σκην.: Αθηναίος Παναγιώτης
ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΕΡΑ, Η, (Ελλάδα 2019 ΕΓΧ 12') Σκην.: Τζαγκαράκη Αργυρώ, Χειλιουδάκη Ελπίδα
ΕΛΛΗΝΑΣ ΤΗΣ ΡΩΣΙΚΗΣ ΑΥΤΟΚΡΑΤΟΡΙΑΣ, Ο, (Ρωσία 2018 Α/Μ 73') Σκην.: Muzychenko Svetlana
ΘΥΣΑΝΟΣ, (Ελλάδα 2019 ΕΓΧ 44') Σκην.: Καπετανάκης Ματθαίος
ΚΗΠΟΣ, (Ελλάδα 2018 ΕΓΧ 11') Σκην.: Αριδάκη Αρτεμησία
ΚΟΣΜΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ, Ο, (Ελλάδα 2019 ΕΓΧ & Α/Μ 7') Σκην.: Δίγκας Κώστας
ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΧΟΡΟΥ, (Ελλάδα 2019 ΕΓΧ & Α/Μ 26') Σκην.: Παπαμιχαήλ Νώντας
ΦΕΓΓΑΡΟΚΡΟΣΙΑ, (Ελλάδα 2019 ΕΓΧ & Α/Μ 65') Σκην.: Σταμέλος Γιάννης

Untitled Document

Σκηνοθεσίας
Καραντινάκης Γρηγόρης ΝΤΑ ΒΙΝΤΣΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, Ο
Φωτογραφίας
Αδάμης Ηλίας ΣΚΙΕΣ ΟΝΕΙΡΩΝ
Μοντάζ
Βασιλόπουλος Νίκος ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΥΜΠΑΝΩΝ
Πρωτότυπης Μουσικής
Απέργης Βάνιας ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΗΓΕΣΙΑ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΡΙΣΗΣ
Ηχοληψίας
Κουκουβάνης Δημήτρης ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ

 

JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework