Αξιολόγηση Χρήστη: 5 / 5

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά
 

Untitled Document

04/08/2019
  Ιεράπετρα: Τζαμί, Εσωτερική Αίθουσα
  11:00   BUT WHAT WAS SHE WEARING? (2018 ΕΓΧ 110') Σκην.: Sundar Vaishnavi (Ινδία)
  13:00   ISLAM OF MY CHILDHOOD (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 88') Σκην.: Zouaoui Nadia (Καναδάς)
  14:35   CQ - CRUCIFIXION QUAKE (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 102') Σκην.: Bazzi Marco (ΗΠΑ)
  16:25   BRIDGE TO PARADISE, THE (2018 ΕΓΧ 114') Σκην.: Fan Jianan (Νότια Κορέα, Κίνα)
  18:25   YIA YIA: A PORTRAIT (2018 ΕΓΧ 20') Σκην.: Sego Greg (ΗΠΑ)
  18:50   OPENING CREDITS / ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ, ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΣΕ ΜΙΑΝ ΑΛΛΗ ΕΠΟΧΗ (2018 ΕΓΧ 43') Σκην.: Ραφτογιάννης Χάρης (Ελλάδα)
  19:40   DIVINE JOY OF GLORY, THE / ΕΝΘΕΗ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ, Η (2017 ΕΓΧ 29') Σκην.: Δρογκάρης Λεωνίδας (Ελλάδα)
  20:15   BLESSINGS AND VOWS / ΕΥΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑΜΑΤΑ (2018 ΕΓΧ 15') Σκην.: Ζαχαρία Κατερίνα (Ελλάδα)
ΕΣΠΑ Α' Προβολή   20:40   AMERICAN MIRROR - INTIMATIONS OF IMMORTALITY (2018 ΕΓΧ 62') Σκην.: Balder Arthur (ΗΠΑ, Αρμενία, Ελβετία)
  21:50   SWORD OF THE GANG, THE / ΣΠΑΘΑ ΤΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ, Η (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 52') Σκην.: Κυπριωτάκης Γιώργος (Ελλάδα)
  22:50   ACCUSED OF WITCHCRAFT (2017 ΕΓΧ 24') Σκην.: Marcinowska Ewa (Πολωνία)
  23:20   BLACK MOUNTAIN, THE (2017 ΕΓΧ 48') Σκην.: von Heiseler Anton (Ην. Βασίλειο, Γερμανία)
  Ιεράπετρα: Τζαμί, Πλατεία
ΕΣΠΑ Α' Προβολή   21:00   REVELANT, THE / ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ, Η (2019 ΕΓΧ 10') Σκην.: Φουκρέ Μισέλ, Βλάσση Ελένη (Ελλάδα, Γαλλία, Κίνα)
ΕΣΠΑ Α' Προβολή   21:10   TWO WORLDS / ΔΥΟ ΚΟΣΜΟΙ (2019 ΕΓΧ 9') Σκην.: Βλάσση Ελένη (Ελλάδα, Κίνα)
  21:20   TOKEI MARU (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 15') Σκην.: Σαμολαδάς Ζάχος (Ελλάδα)
  21:40   IKEA FOR YU (2018 ΕΓΧ 52') Σκην.: Ratkovic Vidakovic Marija, Radonic Dinka (Κροατία, Σουηδία)
  22:45   NIGHT OF THE MASSACRE (2018 ΕΓΧ 60') Σκην.: Khuele Charles (Νότιος Αφρική)
  Παχειά Άμμος: Τελωνείο
  11:00   DARK SUNS / SOLEILS NOIRS (2018 Α/Μ 154') Σκην.: Elie Julien (Καναδάς)
  13:40   HUMANITY LAST: REFUGEES STILL HOPE (2018 ΕΓΧ 85') Σκην.: Calliste Molly (ΗΠΑ)
  15:10   IN HER FOOTSTEPS / ACHARAYICH (2017 ΕΓΧ 74') Σκην.: Abu-Fraiha Rana (Ισραήλ)
  16:30   REMAINS - AFTER THE ODYSSEY, THE / REMAINS - NACH DER ODYSSEE, THE (2019 ΕΓΧ 89') Σκην.: Borgers Nathalie (Αυστρία)
  18:10   9+1 MOMENTS OF LONELINESS / 9+1 ΜΟΝΑΞΙΕΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ (2019 ΕΓΧ 20') Σκην.: Κατσιδονιώτη Καλλιόπη (Ελλάδα)
  18:35   HERAIA-PYTHAGOREIA FESTIVAL / "ΗΡΑΙΑ - ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΑ" ΤΟ ΑΠΟΤΥΠΩΜΑ ΜΙΑΣ ΟΥΤΟΠΙΑΣ (2018 ΕΓΧ 38') Σκην.: Ζενέλης Πάνος (Ελλάδα)
  19:20   MELAN*CHOLIA (2018 ΕΓΧ 50') Σκην.: Κουτσάφτη Αριάδνη (Ελλάδα)
  20:15   COLOR OF SOUL, THE / FAGWA (2018 ΕΓΧ 19') Σκην.: Shaikj Junaid Imam (Ινδία)
  20:35   98 (2017 ΕΓΧ 7') Σκην.: Καρύδης Ευριπίδης (Ελλάδα)
  20:55   ISLAND, THE / HA'EE Σκην.: Weingrod Adam (Ισραήλ)
  21:55   OBSOLETES / ΠΑΡΟΠΛΙΣΜΕΝΟΙ (2018 ΕΓΧ 5') Σκην.: Αθανασόπουλος Ορέστης (Ελλάδα)
  22:05   TSHWEESH (2017 ΕΓΧ 27') Σκην.: Serhal Feyrouz (Γερμανία, Λίβανος, Ισπανία)
  22:35   DUNYAM / ΚΟΣΜΟΣ (2018 ΕΓΧ 14') Σκην.: Λυμπερόπουλος Θάνος (Ελλάδα)
  22:50   GARDEN / ΚΗΠΟΣ (2018 ΕΓΧ 11') Σκην.: Αριδάκη Αρτεμησία (Ελλάδα)
  23:05   COORDINATES / COORDENADAS (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 15') Σκην.: Santos Leo (Βραζιλία)
  23:20   COLORS OF RESISTANCE (2018 ΕΓΧ 34') Σκην.: Zuaiter Areeb (ΗΠΑ)
  23:50   HUNGRY EYES, THE (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 86') Σκην.: Cakaloglu Begum Ceyda (Τουρκία)
  Καβούσι: Αίθουσα Κοινοτικού
  11:00   LEONARD BERNSTEIN – A GENIUS DIVIDED / LEONARD BERNSTEIN – DAS ZERRISSENE GENIE (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 54') Σκην.: von Steinaecker Thomas (Γερμανία)
  12:00   DONKEY CALLED JERONIMO, A (2018 ΕΓΧ 80') Σκην.: Tomschin Bigna, Talwar Arjun (Γερμανία)
  13:25   EVER / REVE (2018 ΕΓΧ 128') Σκην.: Morel Olivie (Γαλλία)
  15:35   GREEK ROCK REVOLUTION (2019 ΕΓΧ 96') Σκην.: Santizo Cano Miguel Angel (Ισπανία)
  17:10   KOSMONOVSKI (2018 ΕΓΧ 77') Σκην.: Baris Mumin (Γερμανία)
  18:30   MY DARLING SON / SINKO MOI (2018 ΕΓΧ 61') Σκην.: Bozhkov Lyudmil (Βουλγαρία)
  19:35   I THINK YOU'VE BEEN LOOKING FOR ME (2018 ΕΓΧ 45') Σκην.: Steets Kacim (Καναδάς)
  20:55   SHOWA 90 (2016 ΕΓΧ 81') Σκην.: Yasuhara Shin (Ιαπωνία)
  22:25   UNION IS STRENGHT, MAYBE / UNIONE FALLA FORSE, L' (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 107') Σκην.: Leli Fabio (Ιταλία)
05/08/2019
  Ιεράπετρα: Τζαμί, Εσωτερική Αίθουσα
  11:00   DARK SUNS / SOLEILS NOIRS (2018 Α/Μ 154') Σκην.: Elie Julien (Καναδάς)
ΕΣΠΑ Α' Προβολή   13:40   BETWEEN A TANGO AND A DANZON / ENTRE UN TANGO Y UN DANZÓN (2018 ΕΓΧ 60') Σκην.: Bautis Marta (ΗΠΑ)
  14:45   TRAFFIC SEPARATING DEVICE, THE (2018 ΕΓΧ 15') Σκην.: Palmgren Johan (Σουηδία)
  15:10   IN HER FOOTSTEPS / ACHARAYICH (2017 ΕΓΧ 74') Σκην.: Abu-Fraiha Rana (Ισραήλ)
  16:30   HUMANITY LAST: REFUGEES STILL HOPE (2018 ΕΓΧ 85') Σκην.: Calliste Molly (ΗΠΑ)
  18:10   9+1 MOMENTS OF LONELINESS / 9+1 ΜΟΝΑΞΙΕΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ (2019 ΕΓΧ 20') Σκην.: Κατσιδονιώτη Καλλιόπη (Ελλάδα)
  18:35   HERAIA-PYTHAGOREIA FESTIVAL / "ΗΡΑΙΑ - ΠΥΘΑΓΟΡΕΙΑ" ΤΟ ΑΠΟΤΥΠΩΜΑ ΜΙΑΣ ΟΥΤΟΠΙΑΣ (2018 ΕΓΧ 38') Σκην.: Ζενέλης Πάνος (Ελλάδα)
  19:20   MELAN*CHOLIA (2018 ΕΓΧ 50') Σκην.: Κουτσάφτη Αριάδνη (Ελλάδα)
  20:15   COLOR OF SOUL, THE / FAGWA (2018 ΕΓΧ 19') Σκην.: Shaikj Junaid Imam (Ινδία)
  20:35   98 (2017 ΕΓΧ 7') Σκην.: Καρύδης Ευριπίδης (Ελλάδα)
  20:55   NO FACE / SEM ROSTO (2019 ΕΓΧ 75') Σκην.: Guggisberg Sonia (Βραζιλία)
  21:55   DANCE TROUSERS / ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΧΟΡΟΥ (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 26') Σκην.: Παπαμιχαήλ Νώντας (Ελλάδα)
  22:25   GARDEN / ΚΗΠΟΣ (2018 ΕΓΧ 11') Σκην.: Αριδάκη Αρτεμησία (Ελλάδα)
  22:40   DUNYAM / ΚΟΣΜΟΣ (2018 ΕΓΧ 14') Σκην.: Λυμπερόπουλος Θάνος (Ελλάδα)
  22:55   COORDINATES / COORDENADAS (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 15') Σκην.: Santos Leo (Βραζιλία)
  23:15   COLORS OF RESISTANCE (2018 ΕΓΧ 34') Σκην.: Zuaiter Areeb (ΗΠΑ)
  23:50   TOKEI MARU (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 15') Σκην.: Σαμολαδάς Ζάχος (Ελλάδα)
  Ιεράπετρα: Τζαμί, Πλατεία
  21:00   MY SPECIAL DAY / ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΕΡΑ, Η (2019 ΕΓΧ 12') Σκην.: Τζαγκαράκη Αργυρώ, Χειλιουδάκη Ελπίδα (Ελλάδα)
  21:15   LAST DAUGHTER, THE / ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΟΡΗ, Η / ULTIMA HIJA, LA (2018 ΕΓΧ 21') Σκην.: Καραμπάτσου Εύη (Ελλάδα)
  21:40   NICK KAVOUKIDIS / ΝΙΚΟΣ ΚΑΒΟΥΚΙΔΗΣ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 90') Σκην.: Κυρλίδης Μενέλαος (Ελλάδα)
  23:15   ELDORADO - THE STRUGGLE FOR SKOURIES (2018 ΕΓΧ 66') Σκην.: Schauseil Wasil, Helbich Leopold (Αυστρία)
  Παχειά Άμμος: Τελωνείο
  11:00   BUT WHAT WAS SHE WEARING? (2018 ΕΓΧ 110') Σκην.: Sundar Vaishnavi (Ινδία)
  13:00   ISLAM OF MY CHILDHOOD (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 88') Σκην.: Zouaoui Nadia (Καναδάς)
  14:35   CQ - CRUCIFIXION QUAKE (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 102') Σκην.: Bazzi Marco (ΗΠΑ)
  16:25   HUNGRY EYES, THE (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 86') Σκην.: Cakaloglu Begum Ceyda (Τουρκία)
  17:35   I THINK YOU'VE BEEN LOOKING FOR ME (2018 ΕΓΧ 45') Σκην.: Steets Kacim (Καναδάς)
  18:25   YIA YIA: A PORTRAIT (2018 ΕΓΧ 20') Σκην.: Sego Greg (ΗΠΑ)
  18:50   OPENING CREDITS / ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ, ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΣΕ ΜΙΑΝ ΑΛΛΗ ΕΠΟΧΗ (2018 ΕΓΧ 43') Σκην.: Ραφτογιάννης Χάρης (Ελλάδα)
  19:40   DIVINE JOY OF GLORY, THE / ΕΝΘΕΗ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ, Η (2017 ΕΓΧ 29') Σκην.: Δρογκάρης Λεωνίδας (Ελλάδα)
  20:15   TSHWEESH (2017 ΕΓΧ 27') Σκην.: Serhal Feyrouz (Γερμανία, Λίβανος, Ισπανία)
  20:40   IKEA FOR YU (2018 ΕΓΧ 52') Σκην.: Ratkovic Vidakovic Marija, Radonic Dinka (Κροατία, Σουηδία)
  21:50   HUMANITARIAN (2018 ΕΓΧ 30') Σκην.: Fix Erick (ΗΠΑ)
  22:50   ACCUSED OF WITCHCRAFT (2017 ΕΓΧ 24') Σκην.: Marcinowska Ewa (Πολωνία)
  23:20   BLACK MOUNTAIN, THE (2017 ΕΓΧ 48') Σκην.: von Heiseler Anton (Ην. Βασίλειο, Γερμανία)
  Οροπέδιο Λασιθίου: Αίθουσα Αντώνιος Βορεάδης
  11:00   ABOUT BINTOU (2019 ΕΓΧ 13') Σκην.: Li Dezhou (Ην. Βασίλειο)
  11:15   AFRICA TELLS / АФРИКА ПОДСКАЖЕТ (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 52') Σκην.: Kuzmin-Tarasov Alexey, Kolchina Anna (Ρωσία)
  12:15   BORDERLESS (2017 ΕΓΧ 24') Σκην.: Azizi Aria (Αφγανιστάν)
  12:45   WEIGHT OF GOLD, THE / EL PESO DEL ORO (2019 ΕΓΧ 31') Σκην.: Itzek Yves, Zmijewski Milosz (Γερμανία)
  13:20   FLANEURS: STREET RAMBLES (2016 ΕΓΧ 80') Σκην.: Lancit Matthew (Γαλλία, Καναδάς)
  14:45   FLORIDA MELANCHOLY, A (2018 ΕΓΧ 95') Σκην.: Hayes Eli (ΗΠΑ)
  15:25   HAPPY NO MONEY CAPITALISM (2018 ΕΓΧ 18') Σκην.: Αθηναίος Παναγιώτης (Ελλάδα)
  15:50   BLUE BREATH / HALITO AZUL (2018 ΕΓΧ 78') Σκην.: Areias Rodrigo (Πορτογαλία, Φινλανδία, Γαλλία)
  17:15   CITIZENS / ΠΟΛΙΤΕΣ (2018 ΕΓΧ 16') Σκην.: Αθηναίος Παναγιώτης (Ελλάδα)
  17:35   FOUR SEASONS AND AUTUMN / QUATRO ESTACOES E OPUTONO (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 94') Σκην.: Nunes Pedro Sena (Πορτογαλία)
  19:15   SPICY MAN - DIALOGUES WITH MR. PEPPER / HOMEM-PYKANTE - DIÁLOGOS COM PIMENTA, O (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 75') Σκην.: Pera Edgar (Πορτογαλία)
ΕΣΠΑ Α' Προβολή   20:35   MINOAN AND CRETAN FLAVOURS / ΜΙΝΩΙΤΩΝ ΚΑΙ ΚΡΗΤΩΝ ΓΕΥΣΕΙΣ (2019 ΕΓΧ 54') Σκην.: Βλάσση Ελένη (Ελλάδα)
  21:40   FACTORY OF LIES / LØGNEFABRIKKEN (2018 ΕΓΧ 59') Σκην.: Breum Anton, Gottschau Jakob (Δανία)
  22:40   SINE LEGIBUS 1976 (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 70') Σκην.: Olip Milena (Σλοβενία)
  Καβούσι: Αίθουσα Κοινοτικού
ΕΣΠΑ Α' Προβολή   21:00   MINOAN AND CRETAN FLAVOURS / ΜΙΝΩΙΤΩΝ ΚΑΙ ΚΡΗΤΩΝ ΓΕΥΣΕΙΣ (2019 ΕΓΧ 54') Σκην.: Βλάσση Ελένη (Ελλάδα)
  22:05   BLESSINGS AND VOWS / ΕΥΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑΜΑΤΑ (2018 ΕΓΧ 15') Σκην.: Ζαχαρία Κατερίνα (Ελλάδα)
  22:25   OUD (2019 ΕΓΧ 26') Σκην.: Haimer Mourad (Αλγερία)
  22:55   SHADOWS OF DREAMS / ΣΚΙΕΣ ΟΝΕΙΡΩΝ (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 80') Σκην.: Γεράρδης Δημήτρης (Ελλάδα)
06/08/2019
  Ιεράπετρα: Τζαμί, Εσωτερική Αίθουσα
  11:00   14:26 CEST (2017 ΕΓΧ 15') Σκην.: Ciucio Florinda (Ιταλία)
  11:20   CHRONICLES FROM DUSK / CRONACHE DAL CREPUSCOLO (2018 ΕΓΧ 18') Σκην.: Capponi Luca (Ιταλία)
  11:30   HAPPY TODAY (2017 ΕΓΧ 17') Σκην.: Tonincelli Giulio (Ιταλία, Ουγκάντα, Γαλλία)
  11:35   NO FACE / SEM ROSTO (2019 ΕΓΧ 75') Σκην.: Guggisberg Sonia (Βραζιλία)
ΕΣΠΑ Α' Προβολή   12:55   WHERE TO DIG / OÙ CREUSER (2018 ΕΓΧ 32') Σκην.: Ferbus Sacha (Βέλγιο)
  13:35   TREE REMEMBERS, A / ΕΝΑ ΔΕΝΤΡΟ ΘΥΜΑΤΑΙ (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 87') Σκην.: Φόλλας Κώστας (Ελλάδα)
  14:55   RESPONSE THAT BURNS, A / ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ (2018 ΕΓΧ 82') Σκην.: Δαγκίλας Αργύρης (Ελλάδα)
  15:30   JOURNEY TO THE DREAM / ΤΑΞΙΔΙ ΠΝΟΗΣ (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 90') Σκην.: Καρακάσης Χρήστος (Ελλάδα)
  17:00   CINEMAGICIAN - CONVERSATIONS WITH KENNETH ANGER (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 47') Σκην.: Abrahamsson Carl (Σουηδία)
  18:05   MUSIC FOR ORDINARY LIFE MACHINES (2018 ΕΓΧ 112') Σκην.: Χαντζής Νίκος (Ελλάδα)
  19:05   MOONSPINNERS / ΦΕΓΓΑΡΟΚΡΟΣΙΑ (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 65') Σκην.: Σταμέλος Γιάννης (Ελλάδα)
  20:55   DANCE TROUSERS / ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΧΟΡΟΥ (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 26') Σκην.: Παπαμιχαήλ Νώντας (Ελλάδα)
  21:25   SQUARE OF A CIRCLE, THE / ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΕΝΟΣ ΚΥΚΛΟΥ, ΤΟ (2019 ΕΓΧ 30') Σκην.: Πλιάκος Κώστας (Ελλάδα)
  22:00   RAINBOW ROSES / ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΙΟΥ ΤΟΞΟΥ, ΤΑ (2018 ΕΓΧ 15') Σκην.: Τερζή Πέτρα (Ελλάδα)
  22:20   BLUE SCALLYWAGS / NIEBIESKIE CHACHARY (2018 ΕΓΧ 94') Σκην.: Grzesiuk Cezary (Πολωνία)
  Ιεράπετρα: Τζαμί, Πλατεία
  21:00   BRIDGE TO PARADISE, THE (2018 ΕΓΧ 114') Σκην.: Fan Jianan (Νότια Κορέα, Κίνα)
  22:50   DOWN TIME (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 76') Σκην.: Ευσταθόπουλος Στέλιος (Ελλάδα)
  Παχειά Άμμος: Τελωνείο
  11:00   GREEK STRUGGLE FOR MACEDONIA (1904- 1908), THE / ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ 1904-1908 (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 86') Σκην.: Καραντινάκης Γρηγόρης (Ελλάδα)
  12:55   MY RUSSIAN SPRING / WIR TRÄUMTEN VOM FRÜHLING (2018 ΕΓΧ 75') Σκην.: Sigalova Xenia (Γερμανία)
  14:10   GIORGOS CHRISTIANAKIS - A DISCREET MUSIC PRESENCE / ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑΚΗΣ - ΜΙΑ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ (2019 ΕΓΧ 86') Σκην.: Γεωργιάδου Τζίνα (Ελλάδα)
  15:40   CITY OF THE DEAD (2019 ΕΓΧ 56') Σκην.: Eek Miguel (Ισπανία)
  16:35   CONGO'S GOLD (2018 ΕΓΧ 22') Σκην.: van Dijken Klaas (Ολλανδία)
  17:05   DUERRENWAID 8 (2018 ΕΓΧ 7') Σκην.: Geiber Ines Christine (Γερμανία)
  17:15   EVAN, A SURVIVOR'S STORY (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 19') Σκην.: Yarahmadi Rafiqfuad (Ην. Βασίλειο)
  17:40   IN THE DARK ROOM / EN CUARTO OSCURO (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 10') Σκην.: Varese Luigi Abanto (Ισπανία)
  17:55   LAND SHAPED BY WOMEN, A (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 23') Σκην.: Marxer Anne-Flore (Αυστρία)
  18:25   LANDSLIDE (2018 ΕΓΧ 9') Σκην.: Filipovic Aglaja (Σερβία)
  18:40   LOOK AT ME NOW / GUARDAMI ORA (2017 ΕΓΧ 5') Σκην.: Manieri Alessandro (Ιταλία)
  18:50   FOURTH WALL / ΤΕΤΑΡΤΟΣ ΤΟΙΧΟΣ (2018 ΕΓΧ 10') Σκην.: Γκότσης Δημήτρης (Ελλάδα)
  19:05   FLOWERS AND ROSES (THE ROUNDUP OF KALAMARIA / ΡΟΔΑ, ΤΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑ (ΤΟ ΜΠΛΟΚΟ ΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ), ΤΑ (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 50') Σκην.: Αγραφιώτης Μιχάλης (Ελλάδα)
  20:00   START UP A WAR - PSYCHOLOGY OF A CONFLICT (2018 ΕΓΧ 71') Σκην.: Reginella Sara (Ιταλία)
  21:15   STORY FROM HERE, A / STORIA DAL QUI (2018 ΕΓΧ 76') Σκην.: Mastropietro Eleonora (Ιταλία)
  22:35   UNDERGROUND OF HOPE, THE (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 85') Σκην.: Bluz Jan (Πολωνία)
  Παχειά Άμμος
  21:00   ANTIKYTHERA MECHANISM - NARRATIONS, THE / ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΑΝΤΙΚΥΘΗΡΩΝ - ΑΦΗΓΗΣΕΙΣ, Ο (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 76') Σκην.: Παπακώστας Νίκος (Ελλάδα)
  22:20   PRINCIPES FELIZES / HAPPY PRINCES / ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΠΡΙΓΚΙΠΕΣ (2018 ΕΓΧ 82') Σκην.: Δεληγιάννης Πάνος (Ελλάδα)
  23:45   DANSE DE VOYAGE (2018 ΕΓΧ 4') Σκην.: Mahendrakar Akshay (Αυστραλία)
  23:45   VOYAGE TO AEGINA / ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΙΓΙΝΑ (2018 ΕΓΧ 22') Σκην.: Ανδριανόπουλος Χρήστος (Ελλάδα)
  Οροπέδιο Λασιθίου: Αίθουσα Αντώνιος Βορεάδης
  11:00   DYKE JAILS / CÁRCELES BOLLERAS (2018 ΕΓΧ 66') Σκην.: Montagut Cecilia (Ισπανία, Αργεντινή)
  12:10   CIEL, LA TERRE ET L’HOMME, LE (2018 ΕΓΧ 70') Σκην.: Reucker Caroline (Γερμανία)
  13:25   TRIP INTO THE LIGHT / SENDER BARAYÓN: VIAJE HACIA LA LUZ (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 98') Σκην.: Luis Olano (Ισπανία)
  15:10   SHEEP HERO (2018 ΕΓΧ 81') Σκην.: van Zantvoort Ton (Ολλανδία)
  16:35   THROUGH THE BLOODY MISTS OF TIME (2019 ΕΓΧ 66') Σκην.: Kossoff Adam (Ην. Βασίλειο)
  17:45   HAYATI: MY LIFE / HAYATI: MI VIDA (2018 ΕΓΧ 80') Σκην.: Escude Sofia, Torres Liliana (Ισπανία, Γαλλία, Τουρκία)
  19:05   HOMODUSTCUS (2018 ΕΓΧ 62') Σκην.: Lee Sang-Rok, Shin Na-Yeon, Song Byung-Jae, Nam Ki-Sun (Δημοκρατία της Κορέας)
  20:05   LEVEL PLAYING FIELD, A (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 13') Σκην.: McKone Jake (Ιρλανδία)
  20:25   LAST DAYS OF SUMMER (2018 ΕΓΧ 11') Σκην.: Renjo Mellemlokken Michael (Κίνα)
  20:40   LIFE OF THE FADING GLOW Σκην.: Yang Guy (ΗΠΑ)
  20:50   MINGSHANTOU (2019 ΕΓΧ 79') Σκην.: Huan Han (Κίνα)
  22:15   MY BODY IS NOT A WEAPON (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 39') Σκην.: Antoniou Platon (ΗΠΑ, Κονγκό)
  23:00   ROCK PAPER SCISSORS (2018 ΕΓΧ 54') Σκην.: Markman Lilah (Ισραήλ)
  23:55   YASMEEN (2018 ΕΓΧ 14') Σκην.: Sukhera Azhar (Πακιστάν)
07/08/2019
  Ιεράπετρα: Τζαμί, Εσωτερική Αίθουσα
  11:00   UNION IS STRENGHT, MAYBE / UNIONE FALLA FORSE, L' (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 107') Σκην.: Leli Fabio (Ιταλία)
  12:55   MY RUSSIAN SPRING / WIR TRÄUMTEN VOM FRÜHLING (2018 ΕΓΧ 75') Σκην.: Sigalova Xenia (Γερμανία)
  14:10   REMAINS - AFTER THE ODYSSEY, THE / REMAINS - NACH DER ODYSSEE, THE (2019 ΕΓΧ 89') Σκην.: Borgers Nathalie (Αυστρία)
  15:40   CITY OF THE DEAD (2019 ΕΓΧ 56') Σκην.: Eek Miguel (Ισπανία)
  16:35   CONGO'S GOLD (2018 ΕΓΧ 22') Σκην.: van Dijken Klaas (Ολλανδία)
  17:05   DUERRENWAID 8 (2018 ΕΓΧ 7') Σκην.: Geiber Ines Christine (Γερμανία)
  17:15   EVAN, A SURVIVOR'S STORY (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 19') Σκην.: Yarahmadi Rafiqfuad (Ην. Βασίλειο)
  17:40   IN THE DARK ROOM / EN CUARTO OSCURO (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 10') Σκην.: Varese Luigi Abanto (Ισπανία)
  17:55   LAND SHAPED BY WOMEN, A (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 23') Σκην.: Marxer Anne-Flore (Αυστρία)
  18:25   LANDSLIDE (2018 ΕΓΧ 9') Σκην.: Filipovic Aglaja (Σερβία)
  18:40   LOOK AT ME NOW / GUARDAMI ORA (2017 ΕΓΧ 5') Σκην.: Manieri Alessandro (Ιταλία)
  18:50   MY DEAR KYRGYZSTAN (2019 ΕΓΧ 13') Σκην.: Pritz Alex, Argov Noam (ΗΠΑ)
  19:05   FLOWERS AND ROSES (THE ROUNDUP OF KALAMARIA / ΡΟΔΑ, ΤΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑ (ΤΟ ΜΠΛΟΚΟ ΤΗΣ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ), ΤΑ (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 50') Σκην.: Αγραφιώτης Μιχάλης (Ελλάδα)
  20:00   DOWN TIME (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 76') Σκην.: Ευσταθόπουλος Στέλιος (Ελλάδα)
  21:15   STORY FROM HERE, A / STORIA DAL QUI (2018 ΕΓΧ 76') Σκην.: Mastropietro Eleonora (Ιταλία)
  22:35   UNDERGROUND OF HOPE, THE (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 85') Σκην.: Bluz Jan (Πολωνία)
  Ιεράπετρα: Τζαμί, Πλατεία
  21:00   ANTIKYTHERA MECHANISM - NARRATIONS, THE / ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΑΝΤΙΚΥΘΗΡΩΝ - ΑΦΗΓΗΣΕΙΣ, Ο (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 76') Σκην.: Παπακώστας Νίκος (Ελλάδα)
  22:20   ARTSAKH: ON THE EDGE OF ETERNITY / ԱՐՑԱԽ. ՀԱՎԵՐԺԻ ՍԱՀՄԱՆԻՆ (2018 ΕΓΧ 59') Σκην.: Yan Vahe (Αρμενία)
  23:25   HUMANITARIAN (2018 ΕΓΧ 30') Σκην.: Fix Erick (ΗΠΑ)
  Παχειά Άμμος: Τελωνείο
  11:00   14:26 CEST (2017 ΕΓΧ 15') Σκην.: Ciucio Florinda (Ιταλία)
  11:20   CHRONICLES FROM DUSK / CRONACHE DAL CREPUSCOLO (2018 ΕΓΧ 18') Σκην.: Capponi Luca (Ιταλία)
  11:30   HAPPY TODAY (2017 ΕΓΧ 17') Σκην.: Tonincelli Giulio (Ιταλία, Ουγκάντα, Γαλλία)
  11:35   GREEK OF THE RUSSIAN EMPIRE, THE (2018 Α/Μ 73') Σκην.: Muzychenko Svetlana (Ρωσία)
ΕΣΠΑ Α' Προβολή   12:55   WHERE TO DIG / OÙ CREUSER (2018 ΕΓΧ 32') Σκην.: Ferbus Sacha (Βέλγιο)
  13:35   TREE REMEMBERS, A / ΕΝΑ ΔΕΝΤΡΟ ΘΥΜΑΤΑΙ (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 87') Σκην.: Φόλλας Κώστας (Ελλάδα)
  14:55   RESPONSE THAT BURNS, A / ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΟΥ ΚΑΙΕΙ (2018 ΕΓΧ 82') Σκην.: Δαγκίλας Αργύρης (Ελλάδα)
  15:30   JOURNEY TO THE DREAM / ΤΑΞΙΔΙ ΠΝΟΗΣ (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 90') Σκην.: Καρακάσης Χρήστος (Ελλάδα)
  17:00   CINEMAGICIAN - CONVERSATIONS WITH KENNETH ANGER (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 47') Σκην.: Abrahamsson Carl (Σουηδία)
  18:05   GREEK ROCK REVOLUTION (2019 ΕΓΧ 96') Σκην.: Santizo Cano Miguel Angel (Ισπανία)
  19:05   MOONSPINNERS / ΦΕΓΓΑΡΟΚΡΟΣΙΑ (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 65') Σκην.: Σταμέλος Γιάννης (Ελλάδα)
  20:55   DANSE DE VOYAGE (2018 ΕΓΧ 4') Σκην.: Mahendrakar Akshay (Αυστραλία)
  20:55   VOYAGE TO AEGINA / ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΗΝ ΑΙΓΙΝΑ (2018 ΕΓΧ 22') Σκην.: Ανδριανόπουλος Χρήστος (Ελλάδα)
  21:25   SQUARE OF A CIRCLE, THE / ΤΕΤΡΑΓΩΝΟ ΕΝΟΣ ΚΥΚΛΟΥ, ΤΟ (2019 ΕΓΧ 30') Σκην.: Πλιάκος Κώστας (Ελλάδα)
  22:00   RAINBOW ROSES / ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΙΟΥ ΤΟΞΟΥ, ΤΑ (2018 ΕΓΧ 15') Σκην.: Τερζή Πέτρα (Ελλάδα)
  22:20   BLUE SCALLYWAGS / NIEBIESKIE CHACHARY (2018 ΕΓΧ 94') Σκην.: Grzesiuk Cezary (Πολωνία)
  Άγιος Ιωάννης: Αίθουσα Ιωάννης Καραβελάκης
  21:00   LETTER FROM THE POND / ΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΤΟ (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 73') Σκην.: Σίδερης Θωμάς (Ελλάδα)
  22:20   DA VINCI AND THE GREEKS / ΝΤΑ ΒΙΝΤΣΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, Ο (2018 ΕΓΧ 70') Σκην.: Καραντινάκης Γρηγόρης (Ελλάδα)
ΕΣΠΑ Α' Προβολή   23:35   REVELANT, THE / ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ, Η (2019 ΕΓΧ 10') Σκην.: Φουκρέ Μισέλ, Βλάσση Ελένη (Ελλάδα, Γαλλία, Κίνα)
08/08/2019
  Ιεράπετρα: Τζαμί, Εσωτερική Αίθουσα
  11:00   OLOWE AND I / OLOWE UND ICH (2018 ΕΓΧ 14') Σκην.: Ruloff Christina (Ελβετία)
  11:20   PIG JOY / ΓΟΥΡΟΥΝΟΧΑΡΑ (2019 ΕΓΧ 30') Σκην.: Γιαννάκης Θωμάς (Ελλάδα)
  11:55   BOATS OF AUNT NELLI, THE / ΒΑΠΟΡΙΑ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ ΝΕΛΛΗΣ, ΤΑ (2018 ΕΓΧ 13') Σκην.: Ιατροπούλου Νατάσα (Ελλάδα)
  12:15   LET THE BOAT SAIL / ΑΣΕ ΤΗ ΒΑΡΚΟΥΛΑ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ (2018 ΕΓΧ 53') Σκην.: Γιαννάκης Κώστας (Ελλάδα)
  13:15   HUMANS / ΑΝΘΡΩΠΟΙ (2018 ΕΓΧ 23') Σκην.: Αθηναίος Παναγιώτης (Ελλάδα)
  13:45   MISSING WORDS / ΑΝΕΙΠΩΤΑ ΛΟΓΙΑ (2019 ΕΓΧ 14') Σκην.: Ζησιμάτος Άρης (Ελλάδα)
  14:05   IN SEARCH OF ORPHEUS / ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΟΡΦΕΑ (2018 ΕΓΧ 49') Σκην.: Χατζηδημητρίου Τζέλη (Ελλάδα)
  15:05   HISTORY OF THE FOLK HOSPITAL. ASVESTOHORI TB SANATORIUM, THE / ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΛΑΪΚΟΥ ΣΑΝΑΤΟΡΙΟΥ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ, Η (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 53') Σκην.: Τσατσάιας Ανδρέας (Ελλάδα)
  16:05   TASSEL / ΘΥΣΑΝΟΣ (2019 ΕΓΧ 44') Σκην.: Καπετανάκης Ματθαίος (Ελλάδα)
  16:55   MY SPECIAL DAY / ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΕΡΑ, Η (2019 ΕΓΧ 12') Σκην.: Χειλιουδάκη Ελπίδα, Τζαγκαράκη Αργυρώ (Ελλάδα)
  17:15   WORLD ABOVE THE SEA, THE / ΚΟΣΜΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ, Ο (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 7') Σκην.: Δίγκας Κώστας (Ελλάδα)
  17:30   DONKEY-ISLAND, THE LAST PARADISE / ΓΑΪΔΟΥΡΟΝΗΣΙ, Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ (2001 ΕΓΧ 27') Σκην.: Τράγγαλος Δημήτρης (Ελλάδα)
  18:00   LAST FISHERMAN, THE / ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΨΑΡΑΣ, Ο (2018 ΕΓΧ 13') Σκην.: Φίσερ Μπάστιαν, Μαρκολέφα Βίκυ (Ελλάδα)
ΕΣΠΑ Α' Προβολή   18:20   NIB24 (2018 ΕΓΧ 5') Σκην.: Jakob Kaiser (Ιταλία)
  18:30   SAN CIPRIANO ROAD / VIA SAN CIPRIANO (2018 ΕΓΧ 67') Σκην.: Schlude Lea (Γερμανία)
  19:45   MUSIC FOR ORDINARY LIFE MACHINES (2018 ΕΓΧ 112') Σκην.: Χαντζής Νίκος (Ελλάδα)
  21:45   RUDBEATS DRUMLINE / ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΥΜΠΑΝΩΝ (2018 ΕΓΧ 70') Σκην.: Βασιλόπουλος Νίκος (Ελλάδα)
  22:50   WE WILL NOT SELL OUR FUTURE / ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ (2018 ΕΓΧ 53') Σκην.: Βελισσαροπούλου Νίκη (Ελλάδα)
  Ιεράπετρα: Τζαμί, Πλατεία
  21:00   SWORD OF THE GANG, THE / ΣΠΑΘΑ ΤΗΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ, Η (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 52') Σκην.: Κυπριωτάκης Γιώργος (Ελλάδα)
  21:55   ILLUMINATORS, THE / VALONTUOJAT (2017 ΕΓΧ & Α/Μ 69') Σκην.: Haase Antti (Φινλανδία)
  23:10   GREEK OF THE RUSSIAN EMPIRE, THE (2018 Α/Μ 73') Σκην.: Muzychenko Svetlana (Ρωσία)
  Παχειά Άμμος: Τελωνείο
  11:00   WHERE THERE IS DARKNESS (2018 ΕΓΧ 103') Σκην.: Kidonakis Cimela, Bloomfield Sean (ΗΠΑ)
  12:50   START UP A WAR - PSYCHOLOGY OF A CONFLICT (2018 ΕΓΧ 71') Σκην.: Reginella Sara (Ιταλία)
  14:15   #UNFAIR (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 53') Σκην.: Mendes Wenceslaus (Ινδία)
  15:15   BEHIND THE WALL / ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ (2018 ΕΓΧ 68') Σκην.: Σαρρή Νεφέλη (Ελλάδα)
  16:30   GREECE IN THE AIR / GRECIA EN EL AIRE / ΜΕΤΕΩΡΗ ΕΛΛΑΔΑ, Η (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 113') Σκην.: Ολάγια Πέδρο (Ελλάδα, Ισπανία)
  18:25   PRINCIPES FELIZES / HAPPY PRINCES / ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ ΠΡΙΓΚΙΠΕΣ (2018 ΕΓΧ 82') Σκην.: Δεληγιάννης Πάνος (Ελλάδα)
  19:55   SEARCHING FOR ANDREAS: POLITICAL LEADERSHIP IN TIMES OF CRISIS / ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΗΓΕΣΙΑ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΡΙΣΗΣ (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 94') Σκην.: Προδρομίδης Θόδωρος, Μυλωνάς Χάρης (Ελλάδα)
  21:35   MY LIFE IN YOUR HANDS / MI VIDA EN TUS MANOS (2018 ΕΓΧ 8') Σκην.: Hidalgo Joaquin Carmona (Ισπανία)
  21:50   TRAFFIC SEPARATING DEVICE, THE (2018 ΕΓΧ 15') Σκην.: Palmgren Johan (Σουηδία)
  22:10   KUUJJUAQ (2018 ΕΓΧ 5') Σκην.: Gadbois Sammy (Καναδάς)
  22:20   MY DEAR KYRGYZSTAN (2019 ΕΓΧ 13') Σκην.: Pritz Alex, Argov Noam (ΗΠΑ)
  22:40   NIGHT OF THE KRAMPUS / NUIT DES KRAMPUS, LA (2018 ΕΓΧ 17') Σκην.: Beaulieu Pierre-Yves (Καναδάς)
  23:00   PAIN IS MINE (2018 ΕΓΧ 13') Σκην.: Akhlaghi Farshid (Αυστραλία)
  23:15   SHAHOLLY (2018 ΕΓΧ 3') Σκην.: Lorenc Wojciech (ΗΠΑ)
  23:20   WASH ME PLEASE / لطفا مرا بشویید (2018 Α/Μ 5') Σκην.: Mayahy Saeed, Nikfar Ali (Ιράν)
  23:30   SHOWA 90 (2016 ΕΓΧ 81') Σκην.: Yasuhara Shin (Ιαπωνία)
  Μύρτος: Πλατεία
  21:00   RITA / ΡΙΤΑ (2018 ΕΓΧ 21') Σκην.: Δανόπουλος Γιώργος (Ελλάδα)
  21:25   HE WAS ALWAYS LAUGHING / ΟΛΟ ΓΕΛΟΥΣΕ (2019 ΕΓΧ 60') Σκην.: Μαραγκός Θόδωρος (Ελλάδα)
ΕΣΠΑ Α' Προβολή   22:25   MILLENNIAL DISRUPTION, THE (2018 ΕΓΧ 28') Σκην.: Arian Somi (ΗΠΑ)
  23:00   ARTSAKH: ON THE EDGE OF ETERNITY / ԱՐՑԱԽ. ՀԱՎԵՐԺԻ ՍԱՀՄԱՆԻՆ (2018 ΕΓΧ 59') Σκην.: Yan Vahe (Αρμενία)
09/08/2019
  Ιεράπετρα: Τζαμί, Εσωτερική Αίθουσα
  11:00   GREECE IN THE AIR / GRECIA EN EL AIRE / ΜΕΤΕΩΡΗ ΕΛΛΑΔΑ, Η (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 113') Σκην.: Ολάγια Πέδρο (Ελλάδα, Ισπανία)
  12:50   SHADOWS OF DREAMS / ΣΚΙΕΣ ΟΝΕΙΡΩΝ (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 80') Σκην.: Γεράρδης Δημήτρης (Ελλάδα)
  14:15   #UNFAIR (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 53') Σκην.: Mendes Wenceslaus (Ινδία)
  15:15   BEHIND THE WALL / ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΟΙΧΟ (2018 ΕΓΧ 68') Σκην.: Σαρρή Νεφέλη (Ελλάδα)
  16:30   WHERE THERE IS DARKNESS (2018 ΕΓΧ 103') Σκην.: Kidonakis Cimela, Bloomfield Sean (ΗΠΑ)
ΕΣΠΑ Α' Προβολή   18:25   AMERICAN MIRROR - INTIMATIONS OF IMMORTALITY (2018 ΕΓΧ 62') Σκην.: Balder Arthur (ΗΠΑ, Αρμενία, Ελβετία)
  19:30   RITA / ΡΙΤΑ (2018 ΕΓΧ 21') Σκην.: Δανόπουλος Γιώργος (Ελλάδα)
  19:55   SEARCHING FOR ANDREAS: POLITICAL LEADERSHIP IN TIMES OF CRISIS / ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ: ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΗΓΕΣΙΑ ΣΕ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΡΙΣΗΣ (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 94') Σκην.: Προδρομίδης Θόδωρος, Μυλωνάς Χάρης (Ελλάδα)
  21:35   MY LIFE IN YOUR HANDS / MI VIDA EN TUS MANOS (2018 ΕΓΧ 8') Σκην.: Hidalgo Joaquin Carmona (Ισπανία)
  21:50   LAST DAUGHTER, THE / ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΟΡΗ, Η / ULTIMA HIJA, LA (2018 ΕΓΧ 21') Σκην.: Καραμπάτσου Εύη (Ελλάδα)
  22:10   KUUJJUAQ (2018 ΕΓΧ 5') Σκην.: Gadbois Sammy (Καναδάς)
  22:20   FOURTH WALL / ΤΕΤΑΡΤΟΣ ΤΟΙΧΟΣ (2018 ΕΓΧ 10') Σκην.: Γκότσης Δημήτρης (Ελλάδα)
  22:40   NIGHT OF THE KRAMPUS / NUIT DES KRAMPUS, LA (2018 ΕΓΧ 17') Σκην.: Beaulieu Pierre-Yves (Καναδάς)
  23:00   PAIN IS MINE (2018 ΕΓΧ 13') Σκην.: Akhlaghi Farshid (Αυστραλία)
  23:15   SHAHOLLY (2018 ΕΓΧ 3') Σκην.: Lorenc Wojciech (ΗΠΑ)
  23:20   WASH ME PLEASE / لطفا مرا بشویید (2018 Α/Μ 5') Σκην.: Nikfar Ali, Mayahy Saeed (Ιράν)
  23:30   LETTER FROM THE POND / ΓΡΑΜΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΟΝΤΟ (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 73') Σκην.: Σίδερης Θωμάς (Ελλάδα)
  Ιεράπετρα: Τζαμί, Πλατεία
  21:00   HE WAS ALWAYS LAUGHING / ΟΛΟ ΓΕΛΟΥΣΕ (2019 ΕΓΧ 60') Σκην.: Μαραγκός Θόδωρος (Ελλάδα)
  22:05   FOR NO REASONS - MEETINGS WITH GIORGOS MANIATIS / ΓΙΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟΥΣ - ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΜΑΝΙΑΤΗ (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 102') Σκην.: Ψυλλάκης Σταύρος (Ελλάδα)
  23:45   GIORGOS CHRISTIANAKIS - A DISCREET MUSIC PRESENCE / ΓΙΩΡΓΟΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑΚΗΣ - ΜΙΑ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ (2019 ΕΓΧ 86') Σκην.: Γεωργιάδου Τζίνα (Ελλάδα)
  Παχειά Άμμος: Τελωνείο
  11:00   OLOWE AND I / OLOWE UND ICH (2018 ΕΓΧ 14') Σκην.: Ruloff Christina (Ελβετία)
  11:20   PIG JOY / ΓΟΥΡΟΥΝΟΧΑΡΑ (2019 ΕΓΧ 30') Σκην.: Γιαννάκης Θωμάς (Ελλάδα)
  11:55   BOATS OF AUNT NELLI, THE / ΒΑΠΟΡΙΑ ΤΗΣ ΘΕΙΑΣ ΝΕΛΛΗΣ, ΤΑ (2018 ΕΓΧ 13') Σκην.: Ιατροπούλου Νατάσα (Ελλάδα)
  12:15   LET THE BOAT SAIL / ΑΣΕ ΤΗ ΒΑΡΚΟΥΛΑ ΝΑ ΤΡΕΧΕΙ (2018 ΕΓΧ 53') Σκην.: Γιαννάκης Κώστας (Ελλάδα)
  13:15   HUMANS / ΑΝΘΡΩΠΟΙ (2018 ΕΓΧ 23') Σκην.: Αθηναίος Παναγιώτης (Ελλάδα)
  13:45   MISSING WORDS / ΑΝΕΙΠΩΤΑ ΛΟΓΙΑ (2019 ΕΓΧ 14') Σκην.: Ζησιμάτος Άρης (Ελλάδα)
  14:05   IN SEARCH OF ORPHEUS / ΑΝΑΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΟΡΦΕΑ (2018 ΕΓΧ 49') Σκην.: Χατζηδημητρίου Τζέλη (Ελλάδα)
  15:05   HISTORY OF THE FOLK HOSPITAL. ASVESTOHORI TB SANATORIUM, THE / ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΛΑΪΚΟΥ ΣΑΝΑΤΟΡΙΟΥ ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙΟΥ, Η (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 53') Σκην.: Τσατσάιας Ανδρέας (Ελλάδα)
  16:05   TASSEL / ΘΥΣΑΝΟΣ (2019 ΕΓΧ 44') Σκην.: Καπετανάκης Ματθαίος (Ελλάδα)
  16:55   WAIT IS DONE, THE (2018 ΕΓΧ 9') Σκην.: Βενίτης Αντώνης (Ελλάδα)
ΕΣΠΑ Α' Προβολή   17:05   TWO WORLDS / ΔΥΟ ΚΟΣΜΟΙ (2019 ΕΓΧ 9') Σκην.: Βλάσση Ελένη (Ελλάδα, Κίνα)
  17:15   WORLD ABOVE THE SEA, THE / ΚΟΣΜΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ, Ο (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 7') Σκην.: Δίγκας Κώστας (Ελλάδα)
  17:30   OBSOLETES / ΠΑΡΟΠΛΙΣΜΕΝΟΙ (2018 ΕΓΧ 5') Σκην.: Αθανασόπουλος Ορέστης (Ελλάδα)
  17:40   FACTORY OF LIES / LØGNEFABRIKKEN (2018 ΕΓΧ 59') Σκην.: Breum Anton, Gottschau Jakob (Δανία)
  18:05   LAST FISHERMAN, THE / ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΨΑΡΑΣ, Ο (2018 ΕΓΧ 13') Σκην.: Μαρκολέφα Βίκυ, Φίσερ Μπάστιαν (Ελλάδα)
ΕΣΠΑ Α' Προβολή   18:20   NIB24 (2018 ΕΓΧ 5') Σκην.: Jakob Kaiser (Ιταλία)
  18:30   SAN CIPRIANO ROAD / VIA SAN CIPRIANO (2018 ΕΓΧ 67') Σκην.: Schlude Lea (Γερμανία)
  19:45   RUDBEATS DRUMLINE / ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΥΜΠΑΝΩΝ (2018 ΕΓΧ 70') Σκην.: Βασιλόπουλος Νίκος (Ελλάδα)
  21:00   ILLUMINATORS, THE / VALONTUOJAT (2017 ΕΓΧ & Α/Μ 69') Σκην.: Haase Antti (Φινλανδία)
  22:15   WANDERING IN THE WHITE / VAELTAJAT (2019 ΕΓΧ 28') Σκην.: Heikola Otto (Φινλανδία)
  22:50   WE WILL NOT SELL OUR FUTURE / ΔΕΝ ΘΑ ΠΟΥΛΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΜΑΣ (2018 ΕΓΧ 53') Σκην.: Βελισσαροπούλου Νίκη (Ελλάδα)
10/08/2019
  Ιεράπετρα: Τζαμί, Εσωτερική Αίθουσα
  10:00   NIGHT OF THE MASSACRE (2018 ΕΓΧ 60') Σκην.: Khuele Charles (Νότιος Αφρική)
  11:05   DA VINCI AND THE GREEKS / ΝΤΑ ΒΙΝΤΣΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, Ο (2018 ΕΓΧ 70') Σκην.: Καραντινάκης Γρηγόρης (Ελλάδα)
  12:20   FOR NO REASONS - MEETINGS WITH GIORGOS MANIATIS / ΓΙΑ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟΥΣ - ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΜΑΝΙΑΤΗ (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 102') Σκην.: Ψυλλάκης Σταύρος (Ελλάδα)
  14:05   NICK KAVOUKIDIS / ΝΙΚΟΣ ΚΑΒΟΥΚΙΔΗΣ Η ΔΥΝΑΜΗ ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ (2019 ΕΓΧ & Α/Μ 90') Σκην.: Κυρλίδης Μενέλαος (Ελλάδα)
  15:40   OUD (2019 ΕΓΧ 26') Σκην.: Haimer Mourad (Αλγερία)
ΕΣΠΑ Α' Προβολή   16:10   MILLENNIAL DISRUPTION, THE (2018 ΕΓΧ 28') Σκην.: Arian Somi (ΗΠΑ)
  Παχειά Άμμος: Τελωνείο
  10:00   BOSTOFRIO, OU LE CIEL REJOINT LA TERRE (2018 ΕΓΧ 70') Σκην.: Carneiro Paulo (Πορτογαλία)
  11:15   LEONARD BERNSTEIN – A GENIUS DIVIDED / LEONARD BERNSTEIN – DAS ZERRISSENE GENIE (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 54') Σκην.: von Steinaecker Thomas (Γερμανία)
  12:05   ELDORADO - THE STRUGGLE FOR SKOURIES (2018 ΕΓΧ 66') Σκην.: Schauseil Wasil, Helbich Leopold (Αυστρία)
  13:15   EVER / REVE (2018 ΕΓΧ 128') Σκην.: Morel Olivie (Γαλλία)
  15:30   KOSMONOVSKI (2018 ΕΓΧ 77') Σκην.: Baris Mumin (Γερμανία)
  16:55   MY DARLING SON / SINKO MOI (2018 ΕΓΧ 61') Σκην.: Bozhkov Lyudmil (Βουλγαρία)
  17:00   RAVEN AND THE SEAGULL, THE / LYKKELÆNDER (2018 ΕΓΧ & Α/Μ 71') Σκην.: Lau Lasse (Δανία)
  18:10   WANDERING IN THE WHITE / VAELTAJAT (2019 ΕΓΧ 28') Σκην.: Heikola Otto (Φινλανδία)

JSN Pixel 2 is designed by JoomlaShine.com | powered by JSN Sun Framework