Αξιολόγηση Χρήστη: 5 / 5

Αστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια ΕνεργάΑστέρια Ενεργά
 

 

 

Βραβεία 2018

Untitled Document

1ο Βραβείο Ελληνικής Ταινίας Μεγάλου Μήκους ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ, ΤΑ
WHISPERS OF THE SKY
Ελλάδα Σκην.: Αναστοπούλου Μάρω
2ο Βραβείο Ελληνικής Ταινίας Μεγάλου Μήκους ΘΗΛΙΑ, Η
NOOSE, THE / ΙLMIK
Ελλάδα Σκην.: Σίδερης Θωμάς
3ο Βραβείο Ελληνικής Ταινίας Μεγάλου Μήκους ΣΥΡΑΚΟΣ ΔΑΝΑΛΗΣ: ΕΚΔΡΟΜΗ ΣΤΟ ΦΩΣ
SYRAKOS DANALIS: JOURNEY TO THE LIGHT
Ελλάδα Σκην.: Γκουζιώτης Δημήτρης
1ο Βραβείο Ελληνικής Ταινίας Μικρού Μήκους ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΑ ΦΤΕΡΑ
WITH OPEN WINGS
Ελλάδα Σκην.: Παπαγεωργίου Βίβιαν
2ο Βραβείο Ελληνικής Ταινίας Μικρού Μήκους ΘΡΑΥΣΜΑΤΑ
FRAGMENTS
Ελλάδα Σκην.: Οικονόμου Μαριάννα
3ο Βραβείο Ελληνικής Ταινίας Μικρού Μήκους YUBI
YUBI
Ελλάδα Σκην.: Σπυροπούλου Τζούλια
1ο Βραβείο Ευρωπαϊκής Ταινίας Μεγάλου Μήκους FOUR WOMEN
FOUR WOMEN
Γερμανία Σκην.: Sethi Kanwal
1ο Βραβείο Ευρωπαϊκής Ταινίας Μικρού Μήκους ALFAIAO
ALFAIAO
Πορτογαλία Σκην.: Almeida Rodrigues Andre
1ο Βραβείο Ξένης Ταινίας Μεγάλου Μήκους PALETTE
PALETTE
Κίνα, ΗΠΑ Σκην.: Chen Hao Peter
2ο Βραβείο Ξένης Ταινίας Μεγάλου Μήκους NADA QUEDA SINO NUESTRA TERNURA
NOTHING IS LEFT BUT OUR TENDERNESS
Περού Σκην.: Jallade Sebastien
3ο Βραβείο Ξένης Ταινίας Μεγάλου Μήκους BALLAD OF A RIGHTEOUS MERCHANT
BALLAD OF A RIGHTEOUS MERCHANT
ΗΠΑ Σκην.: Golder Herbert
1ο Βραβείο Ξένης Ταινίας Μικρού Μήκους UNWELCOME
UNWELCOME
ΗΠΑ Σκην.: Myklebost Ida Theresa
2ο Βραβείο Ξένης Ταινίας Μικρού Μήκους LITTLE FIEL
LITTLE FIEL
Μοζαμβίκη, ΗΠΑ Σκην.: Patkanian Irina
3ο Βραβείο Ξένης Ταινίας Μικρού Μήκους LOTTE THAT SILHOUETTE GIRL
LOTTE THAT SILHOUETTE GIRL
ΗΠΑ Σκην.: Beecherl Elizabeth, Patullo Carla
Ειδικό Βραβείο Κριτικής Επιτροπής ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΜΟΥ Η ΣΗΜΑΙΑ, ΤΗΣ
MY HOMELANDS FLAG IS BLUE
Ελλάδα Σκην.: Χαραλαμπόπουλος Στέλιος
Βραβείο Φεστιβάλ JAJA
JAJA
Γερμανία Σκην.: Borcherding Melina
Βραβείο Φεστιβάλ LECHOVO
LECHOVO
Αυστρία Σκην.: Makris Anita
Βραβείο Φεστιβάλ I CAN BE A LION
I CAN BE A LION
Σουηδία Σκην.: Sonmez Emrah
Βραβείο Φεστιβάλ LICA LAFORE
FACES OF LAFORA, THE
Βοσνία & Ερζεγοβίνη Σκην.: Bojic Denis
Βραβείο Φεστιβάλ STONE CIRCLE, THE
STONE CIRCLE, THE
Ισπανία Σκην.: Pfister Patrick
Βραβείο Φεστιβάλ RIGHT THERE - SOUTH AFRICA
RIGHT THERE - SOUTH AFRICA
Βραζιλία Σκην.: Chaves Beto, Santos Leo
Βραβείο Φεστιβάλ LAST MILE - ON THE ROAD TO ELIMINATE LEPROSY, THE
LAST MILE - ON THE ROAD TO ELIMINATE LEPROSY, THE
Ιαπωνία Σκην.: Asano Naohiro
Βραβείο Φεστιβάλ DIALOGAS SU JOSEFU
DIALOGUE WITH JOSEPH
Γαλλία, Λιθουανία Σκην.: Josade Elzbieta
Βραβείο Φεστιβάλ TERRA BRUCIATTA
SCORCHED EARTH
Ιταλία Σκην.: Gianfrancesco Luca
Βραβείο Φεστιβάλ MARCH OF HOPE, THE
MARCH OF HOPE, THE
Γερμανία Σκην.: Fischer Bastian, Kroft Jim
Βραβείο Φεστιβάλ EGEO - Η ΘΑΛΑΣΣΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ
EGEO - THE SEA FOR ME
Ελλάδα Σκην.: Μαρκολέφα Βίκυ, Φίσερ Μπάστιαν
Βραβείο Φεστιβάλ ΤΑΞΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ
MEMORIES OF A SPARTAN WOMAN
Ελλάδα Σκην.: Θεοφιλοπούλου Δώρα
Βραβείο Φεστιβάλ ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ ΜΟΥ, Η
CIUDAD DE MI CORAZON
Ελλάδα Σκην.: Πέτσας Κώστας
Βραβείο Φεστιβάλ ΠΕΝΤΕ ΚΑΛΑ ΓΛΙΑΦΙΑ, ΤΡΙΑ ΦΡΑΓΚΑ...
FIVE GOOD GLIAFIA THREE DRACHMAS...
Ελλάδα Σκην.: Τράγγαλος Δημήτρης
Βραβείο Φεστιβάλ SMILE & SMILE
SMILE & SMILE
Ελλάδα Σκην.: Σπύρου Κούλλα
Βραβείο Κοινού ROUTE MER
TO THE DEEP SEA
Βέλγιο Σκην.: Bouquet Pierre
Βραβείο Κοινού TERRA BRUCIATTA
SCORCHED EARTH
Ιταλία Σκην.: Gianfrancesco Luca


Επιτροπές 2018